Csíkszereda-kupát szervezett az FK

Fotó: Veres Nándor

Több mint negyven csapat több száz focistája vett részt a második Csíkszereda-kupán. A kétnapos hétvégi eseményen Csíkszereda három sportlétesítményében igazi fociünnep volt.

Kozán István

2015. január 25., 20:232015. január 25., 20:23

2015. január 25., 21:232015. január 25., 21:23

Amolyan fociév-indítóként képzelte el az FK Csíkszereda vezetősége a tavaly első alkalommal megszervezett Csíkszereda-kupát, amelyen akkor még csak egy tucat csapat versenyzett. Rá egy évre viszont megháromszorozódott a részt vevő gyerekcsapatok száma.

Szombat reggel Csíkszereda három sportlétesítményében kezdődött el három korosztály tornája. A legkisebbek, a 2008-ban születettek (U7-es korosztály) a Márton Áron és Segítő Mária gimnáziumok mögötti sportteremben fociztak. A gyerekeket két négyes csoportba sorsolták, minden mérkőzés huszonöt percet tartott. Ebben a korosztályban az FK Csíkszereda 1-es számú csapata szerezte meg az első helyet, miután 1-0-ra legyőzte a székelyudvarhelyi AFC kettes csapatát. A harmadik helyre szorult a székelyudvarhelyi AFC 1-es alakulata, negyedik lett a brassói Cenk. A legjobb játékosnak a csíkszeredai Brügger Dánielt, a legjobb kapusnak pedig Kislaki Kristófot választották. A gólkirályi címet a székelyudvarhelyi Lőrincz Szabolcs szerezte meg.

A József Attila Általános Iskola sporttermében mérték össze tudásukat az U8-asok, azaz a 2007-ben születettek. Ebben a korosztályban már lecsúszott a dobogóról a házigazda FK. A döntőben a brassói Cenk (Tâmpa) focisai 3-0 arányban múlták felül a marosvásárhelyi Reménység csapatát. A kisdöntő eredménye: FK Csíkszereda 1-es csapata – Marosszentgyörgyi Kinder: 1-3. A legjobb játékos: Balázs Dávid (Maroszentgyörgyi Kinder); a legjobb kapus: Deáky Zsombor (FK); gólkirály: Daniel Sandu (Cenk).

Kilenc csapat nevezett be az U9-es korosztályú kupára, az eseménynek az Erőss Zsolt Sportaréna adott otthont. Az alakulatokat három hármas csoportba sorsolták, majd sajátos rendszer alapján dőlt el, hogy végül ki viheti haza az első helyért járó kupát. A dobogó legfelső fokára a székelyudvarhelyi AFC került, második lett a Bákói FC, harmadik pedig az FK 1-es csapata. A legjobb játékosnak Ureche Alexet (FK) választották; gólkirály: Bakos Dávid (Régen).

Vasárnap folytatódott a Csíkszereda-kupa, ezúttal az U10-es és az U11-es korosztályok játszottak. A 2005-ben született gyerekek a Márton Áron és a Segítő Mária gimnáziumok mögötti sportteremben mérkőztek, ebben a korosztályban is kilenc csapat nevezett be. Az első helyet a székelyudvarhelyiek szerezték meg, másodikok a marosvásárhelyiek, harmadikok pedig a szászrégeniek lettek. A legjobb játékos: Király Nándor; a legjobb kapus: Csíki Szabolcs (Sepsiszentgyörgy); gólkirály: Dusinszky Szabolcs (AFC).

A 2004-ben születettek az Erőss Zsolt Arénában játszottak. A döntőben igazi székely derbit láthatott a közönség, ugyanis a házigazda FK Csíkszereda mellett a székelyudvarhelyi AFC került a fináléba. Az eredmény amolyan brazil-németesre sikeredett: FK–AFC 1-7. Harmadik helyre a sepsiszentgyörgyiek kerültek. E korosztály gólkirálya: Boga Bence (AFC); legjobb kapus: Ferencz Tamás (Gyergyószentmiklósi Jövő); legjobb játékos: Sándor Raul (FK).

A kétnapos torna végén Dusinszky Zoltánt, az eseményt szervező FK Csíkszereda, illetve Székelyföld Fociakadémia szakmai igazgatóját kérdeztük. „Győzött a székelyföldi labdarúgás. Az már látszik, hogy van fejlődés, ugyanis minden, a fociakadémia alosztályaként működő fociiskolánál van néhány nagyon ügyes játékos, aki idővel átkerülhet a Székelyföldi Fociakadémiára” – nyilatkozta Dusinszky. Incze Tibor szervező szerint jó hír a székelyföldi foci számára, hogy a tornára nagy múltú erdélyi alakulatok – például a brassói Cenk (Tâmpa) és a marosszentgyörgyi Kinder – is elfogadták a meghívást.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2017. március 10., péntek

Erjesztőtartályok miatt maradt el a mérkőzés

Nem rendezték meg csütörtök délután a Székelyudvarhelyi Vasas Femina II.–Marosvásárhelyi ASA mérkőzést a női labdarúgó Román Kupa nyolcaddöntőjében.

Nehéz meccs vár a csíki futballistákra

Első tavaszi hazai mérkőzésén a Neamț megyei Románvásár csapatát fogadja az FK Csíkszereda a román labdarúgó 3. Ligában. Lengyel Roland vezetőedző szerint nehéz meccsre kell számítani szombaton.

2017. március 09., csütörtök

Megoldódni látszanak az SZFC kapusgondjai

Hazai pályán játszik a Székelyudvarhelyi FC a labdarúgó 3. Liga 17. fordulójában, szombaton 15 órakor a súlyos anyagi gondokkal küzdő Bákói SC csapatát fogadja a sétatéri stadionban.

2017. március 08., szerda

Nyert a Bernád a gyergyóremetei Falurészek Kupáján

Tizenegy csapat mérte össze a tudását Gyergyóremetén az immár komoly hagyománnyal rendelkező Falurészek Kupáján. Hatodik alkalommal rendezték meg a kispályás labdarúgótornát, péntektől vasárnapig zajlottak a mérkőzések .

Nem volt ellenfele a csíkszentkirályi lánycsapatnak

Megyei szakaszához érkezett a Tymbark-kupával díjazott gyermeklabdarúgó-torna. A legkisebbek, az U8-as korosztály legjobbjai Csíkszentkirályon találkoztak.

2017. március 07., kedd

Kápolnásfalu és Csíkszentkirály lánycsapatai jutottak a döntőbe

Gyergyóholló volt a házigazdája az 5–8. osztályos falusi iskolák női csapatai számára kiírt bajnokság megyei szakaszának.

2017. március 06., hétfő

Élre állt a Vasas Femina II.

Bravúros győzelmet aratott szombaton a Székelyudvarhelyi Vasas Femina II. a Szatmárnémeti Junior otthonában. A női labdarúgó 1. Liga 8. fordulójában rendezett mérkőzés szünetében még kétgólos hátrányban volt, de végül 4–2-re nyert.

2017. március 05., vasárnap

Sereghajtóként az ASA pontot rabolt a Steauától

Hatékony játékával a Marosvásárhelyi ASA pontot szerzett a Bukaresti Steaua otthonában a labdarúgó 1. Liga alapszakaszának 26., utolsó fordulójában.

2017. március 03., péntek

Pontszerzéssel kezdett az SZFC

Két ellentétes félidőt játszott a labdarúgó 3. Liga 16. fordulójában a Székelyudvarhelyi FC, pénteken délután a táblázaton ötödik Románvásári VSK otthonában 1–1-re végzett a házigazdával.

Nyert Vasluiban az FK Csíkszereda

Győzelemmel kezdte a tavaszi idényt a román labdarúgó 3. Ligában az FK Csíkszereda. A 1. csoport éllovasa a csoport harmadik helyén álló Atletico Vaslui otthonában győzött 1–0-ra.

Hirdessen a Székelyhonon!
Ma feladja, hamarosan megjelenik,
rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!
Ma feladja, hamarosan megjelenik, rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!