Mivel Csíkmadarason idén anyagiak hiányában elmaradtak a falunapok, a civilek „vették át a stafétát”, és a június 29-ei Szent Péter és Pál-napi búcsú alkalmából, június végén kétnapos focimaratont szerveztek a csíkmadarasi központi parkban.

Székelyhon

2015. július 01., 16:122015. július 01., 16:12

2015. július 01., 16:432015. július 01., 16:43

A Miklós Márton Ifjúsági Egyesület és a Hámor Sportegyesület által megrendezett kispályás futballtornára nyolc, túlnyomórészben helyiek alkotta csapat nevezett be. Az együtteseket két csoportba sorolták, ahonnan az első két-két helyezett jutott elődöntőbe. A tornát végül a Hajcsatok gárdája nyerte, 2–0-ra legyőzvén a Fosché együttesét. A képzeletbeli dobogó harmadik fokára a Kispályások állhattak fel. Ők a Bodafone csapatát verték a kisdöntőben. A Copa del Pasarello névvel fémjelzett vándorkupát így egy évre a Hajcsatok csapata vihette haza, a szabályok értelmében pedig jövőre nekik kell megrendezniük a tornát.

Íme, a madarasi bajnokság különdíjasai. Legjobb kapus: Zsók Tihamér (Kispályások). Legjobb hazai játékos: Bálint Roland (Kispályások). Legjobb nem madarasi játékos: Márk Zoltán (Fosché). A torna gólkirálya: Miklós Csongor 7 találattal (Hajcsatok). A győztes csapat összetétele: Miklós Csongor, Both Ágoston, Dombi Zsolt, Karda Tamás, Balázs Ottó, Sándor Csaba, Balázs Előd, Kovács József, Dombi Levente és Mészáros Csaba.

Az immár hagyománnyá vált Öregfiúk–Fiatalok nagypályás futballmérkőzésen a községbeli 30. életévüket betöltő „veteránok” harcoltak az ugyancsak csíkmadarasi fiatalok ellenében. A fordulatos mérkőzés – amelyen többek között Csíkmadaras polgármestere is pályára lépett – 3–3-as döntetlennel végződött. A büntetőpárbajban a fiatalabbak bizonyultak szerencsésebbeknek, így végül ők nyerték a párharcot. A mérkőzésekre a sporteszközöket a Miklós Márton Ifjúsági Egyesület biztosította: a könnyű fémszerkezetű, hordozható kapuk, labdák, illetve mindkét csapat felszerelése az egyesület által pályázott, közel 10 ezer eurós beruházás része. Az eseményt és a sportfelszerelés-pályázatot felkarolta a Csíkmadarasi Közbirtokosság. Úgy tűnik, van esély arra, hogy Madarason felnőtt csapat alakuljon, részt vegyen a körzeti bajnokságban.

Minifoci a szépvízi falunapokon
A 15. Szépvízi Szent László falunapok keretén belül megrendezett minifoci bajnokságra 15 csapat nevezett be. Az A-csoportba az Imperial, a Frunzák, Vacsárcsi, a Troll focisták és Szépvíz szerepelt, a B-csoportban Piuk&Levi csapata, a Ciorogârla, a Szife, a Szentmihályi Junior és a Bergenbier, míg a C-csoportba Madéfalva, a B-szektor, a B-közép, a Csíkszentmiklósi Junior és a Golden kapott besorolást. Az A-csoportból a Troll focisták (12 pont) és az Imperial (9 pont), a B-csoportból a Piuk (12 pont) és a Ciogarlia (7 pont), a C-csoportból pedig Madéfalva (9 pont) és a B-közép (szintén 9 pont) jutott tovább, a két legjobb harmadik pedig a Szife és a B-szektor csapata volt. A negyeddöntő eredményei: Piuk–B-szektor 3–1, Madéfalva–Szife 5–6, B-közép–Imperial 1–3 és Troll focisták–Ciogarlia 1–0. Az elődöntőben: Piuk–Imperial 0–0 (büntetőkkel: 5–6) és Troll focisták–Szife 2–0. A 3. helyért: Szife–Piuk 1–4. A döntöben: Imperial–Troll focisták 4–1.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2017. március 10., péntek

Erjesztőtartályok miatt maradt el a mérkőzés

Nem rendezték meg csütörtök délután a Székelyudvarhelyi Vasas Femina II.–Marosvásárhelyi ASA mérkőzést a női labdarúgó Román Kupa nyolcaddöntőjében.

Nehéz meccs vár a csíki futballistákra

Első tavaszi hazai mérkőzésén a Neamț megyei Románvásár csapatát fogadja az FK Csíkszereda a román labdarúgó 3. Ligában. Lengyel Roland vezetőedző szerint nehéz meccsre kell számítani szombaton.

2017. március 09., csütörtök

Megoldódni látszanak az SZFC kapusgondjai

Hazai pályán játszik a Székelyudvarhelyi FC a labdarúgó 3. Liga 17. fordulójában, szombaton 15 órakor a súlyos anyagi gondokkal küzdő Bákói SC csapatát fogadja a sétatéri stadionban.

2017. március 08., szerda

Nyert a Bernád a gyergyóremetei Falurészek Kupáján

Tizenegy csapat mérte össze a tudását Gyergyóremetén az immár komoly hagyománnyal rendelkező Falurészek Kupáján. Hatodik alkalommal rendezték meg a kispályás labdarúgótornát, péntektől vasárnapig zajlottak a mérkőzések .

Nem volt ellenfele a csíkszentkirályi lánycsapatnak

Megyei szakaszához érkezett a Tymbark-kupával díjazott gyermeklabdarúgó-torna. A legkisebbek, az U8-as korosztály legjobbjai Csíkszentkirályon találkoztak.

2017. március 07., kedd

Kápolnásfalu és Csíkszentkirály lánycsapatai jutottak a döntőbe

Gyergyóholló volt a házigazdája az 5–8. osztályos falusi iskolák női csapatai számára kiírt bajnokság megyei szakaszának.

2017. március 06., hétfő

Élre állt a Vasas Femina II.

Bravúros győzelmet aratott szombaton a Székelyudvarhelyi Vasas Femina II. a Szatmárnémeti Junior otthonában. A női labdarúgó 1. Liga 8. fordulójában rendezett mérkőzés szünetében még kétgólos hátrányban volt, de végül 4–2-re nyert.

2017. március 05., vasárnap

Sereghajtóként az ASA pontot rabolt a Steauától

Hatékony játékával a Marosvásárhelyi ASA pontot szerzett a Bukaresti Steaua otthonában a labdarúgó 1. Liga alapszakaszának 26., utolsó fordulójában.

2017. március 03., péntek

Pontszerzéssel kezdett az SZFC

Két ellentétes félidőt játszott a labdarúgó 3. Liga 16. fordulójában a Székelyudvarhelyi FC, pénteken délután a táblázaton ötödik Románvásári VSK otthonában 1–1-re végzett a házigazdával.

Nyert Vasluiban az FK Csíkszereda

Győzelemmel kezdte a tavaszi idényt a román labdarúgó 3. Ligában az FK Csíkszereda. A 1. csoport éllovasa a csoport harmadik helyén álló Atletico Vaslui otthonában győzött 1–0-ra.

Hirdessen a Székelyhonon!
Ma feladja, hamarosan megjelenik,
rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!
Ma feladja, hamarosan megjelenik, rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!