Lejárt az őszi szezon fele

Fotó: Mihály Csaba

A hetedik fordulót rendezték az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokságban. Az A csoportban könnyed győzelmével továbbra is vezet Lövéte, a B-ben Agyagfalva is simán otthon tartotta a pontokat, a C-ben pedig még mindig őrzi tökéletes mutatóját Székelyvarság.

Zátyi Tibor

2015. október 13., 19:342015. október 13., 19:34

2015. október 13., 20:122015. október 13., 20:12

A Farkaslaka–Sporting találkozó végig iramos volt, a címvédő hazaiak sokkal jobban játszottak, a vendégek csak egy büntetőből tudtak szépíteni. Helyzetekben és gólokban gazdag volt a Malomfalva–Szentegyháza mérkőzés első félideje, a vendégek sokáig jól tartották magukat, ám harmadik kapott góljuk után szétesett a játékuk. Az éllovas Lövéte Korondot fogadta, a találkozó izgalmasnak ígérkezett, ám a vendégeknél több játékos személyes okok miatt nem tudott pályára lépni. A hazaiak akaratosak és gyorsak voltak, megérdemelten győztek.

A B csoportban Agyagfalvának nem jelentett gondot a vendég Bogárfalva legyőzése, az újonc 3–0-s hátrányban is tudott helyzeteket kialakítani, de gólt nem sikerül lőnie. Gól nélküli döntetlennel ért véget a Farcád és Nagygalambfalva II. meccs. Az eredmény igazságos, mindkét félnek voltak lehetőségei, de azokat nem tudták kihasználni.

A Rugonfalva–Székelyvarság mérkőzés végéhez közeledve, a vendégek 2–1-es vezetésénél a hazaiak egyik játékosa elvesztette türelmét, és egy szabálytalanságot követően megütötte ellenfelét. Varság hetedik mérkőzését is megnyerte, így továbbra is vezeti a C csoportot. A Kányád ellen utolsó percben győzni tudó Betfalvi Ifjúság tartja a lépést, harmadik a Zeteváralján nyerő Kobátfalva. Az Alsósófalva–Oklánd mérkőzést alig tucatnyian nézték végig a helyszínen. A házigazdáknak szerencséjük volt, hiszen egy öngóllal nyitottak, majd a félidő végén egy szögletet követően támadójuk hátáról került a hálóba a játékszer. A második félidőben ellentámadásból háromra növelték előnyüket, a vendégek pedig egy keresztbe belőtt labdát értékesítve szépítettek. A két csapat közti jó, baráti hangulat a mérkőzés utánra is megmaradt.

Minden meccsen érződött, hogy ősziesre fordult az időjárás, kevés néző látogatott ki a helyszínekre. Amennyiben a korai kezdési időpont nem felel meg, a mérkőzéseket a csapatok beleegyezésével szombaton is le lehet játszani.

A csoport, 7. forduló: Nagygalambfalva–Szentábrahám 11–1 (4–1), vezették Sárkány J. – Kulcsár Cs., Bíró E., gólszerzők Feleki Barna (14.), Kecseti Béla (18., 20.), Képíró Róbert (28., 53., 62.), Kovács Sándor (55.), Csíki Szabolcs (68.), Kovács Levente (75.), Veress László (80.), Csíki Dénes (84.), illetve Leonhardt Róbert (31.); Lövéte–Korondi SE 8–2 (2–0), vezették Kovács B. – Csiki I., Szécsi Cs., gólszerzők Demeter Emil (3., 70., 77., 89.), Fazakas Attila (30.), Szász Lajos (51., 55.), Forgács István (62.), illetve Ambrus Zoltán (75.), Demeter Sándor (82.); Bögöz–Fiatfalva 1–5 (1–1), vezették Páll M. – Bíró B., Ozsváth A., gólszerzők Csomor Csaba (14.), illetve Fazakas Norbert (36.), Andrási Gyula (65.), Mátyás Domokos (71.), Barabás Barna (76.), Varró Lajos (86.); Malomfalva–Szentegyháza 6–2 (2–2), vezették Ilyés Cs. – Ráduly I., Fazakas L., gólszerzők Botházi Csaba (30.), Birtalan Barna (45., 70., 75., 80.), Sinka Lajos (46.), illetve Balázs László (1., 35.); Betfalva–Zetelaka 0–2 (0–1), vezették Tamási Z. – Bartos L., Kiss Cs., gólszerzők Bíró Csaba (31.), Mihnea Olteanu (68.); Farkaslaka–Sporting 5–1 (2–0), vezették Jenei Cs. – Incze D., László E., gólszerzők Boda Krisztián (12.), Szász Ferenc (16.), Béla Levente (62.), Jakab Artúr (77.), Péter Imre (85.), illetve Miklós Sándor (88.); Szentlélek–Felsőboldogfalva 1–2 (1–1), vezették Fodor J. – Bartha Sz., Bán Zs., gólszerzők Balog Arnold (42.), illetve Zoltáni Attila (6., 70.).

14. Szentábrahám 7 0 0 7 10–33 0

B csoport, 7. forduló: Kápolnás–Etéd 2–0 (1–0), vezették Hegyi H. – Fodor J., Bartha Sz., gólszerző Both Lajos (5., 52.); Gagy–Alsóboldogfalva 0–4 (0–1), vezették Kulcsár Cs. – Sárkány J., Bíró E., gólszerzők György Árpád (20.), Gagyi Csaba (55.), Barabás János (77.), Gábor István (88.); Zetelaka II.–Csekefalva 8–1 (3–0), vezették Szécsi Cs. – Kovács B., Benedek N.; gólszerzők Péter András (5., 24.), Miklós Zoltán (15., 63., 71., 79.), Dimény Norbert (58.), Simma Adorján (65.), illetve Kedei Károly (70.); Hodgya–Parajdi SE 5–4 (4–3), vezették Bartos L. – Tamási Z., Kiss Cs., gólszerzők László Csaba (7., 31., 50.), Sala Ferenc (15.), Pálfi Attila (21.), illetve Takáts Levente (13., 16., 59.), Józsa Pál (40.); Agyagfalva–Bogárfalva 3–0 (2–0), vezették Szabó Sz. – Nagy A., Kátay T., gólszerzők Székely Imre (14.), Nagy Attila (40.), Kányádi Róbert (47.); Székelyderzs–Korondi Ifjúság 2–1 (1–0), vezették Csiszár F. – Bíró B., Ozsváth A., gólszerzők Dénes Attila (33.), Brok Árpád (73.), illetve Kiss Gyula (68.); Farcád–Nagygalambfalva II. 0–0, vezették Jenei Cs. – Incze D., László E.

14. Etéd 7 1 0 6 15–33 3

C csoport, 7. forduló: Parajdi SK–Kissolymos 8–1 (3–1), vezették Incze D. – Bencze N., Bán Zs., gólszerzők Kénesi Ferenc (9., 59., 60., 78.), Laczkó Dávid (27., 41., 61.), Nagy Attila (70.), illetve Demeter Zoltán (33.); Szentpál–Máréfalva 3–2 (3–0), vezették Bíró B. – Csiszár F., Ozsváth A., gólszerzők Száva Lóránt (20., 44.), Bencze Rajmund (33.), illetve Kovács Szilveszter (68.), Czincziri Ernő (90.); Rugonfalva–Székelyvarság 1–2 (0–2), vezették Sárkány J. – Kulcsár Cs., Bíró E., gólszerzők Gircsó Levente (85.), illetve Berkeczi Ervin (9.), Pál Levente (17.), kiállítva Biró Norbert (88., Rugonfalva); Zeteváralja–Kobátfalva 1–3 (0–1), vezették Kovács B. – Csiki I., Szécsi Cs., gólszerzők Miklós Attila (85.), illetve László Attila (14.), Boros Zoltán (73.), Domokos Norbert (78.); Betfalvi Ifjúság–Kányád 3–2 (2–0), vezették Szabó A. – Bartos L., Benedek N., gólszerzők Dodó Zoltán (32., 40.), Forgács Miklós (89.), illetve Szőcs Csaba (59.), Toró Szilárd (75.); Alsósófalva–Oklánd 3–1 (2–0), vezették Incze D. – Bencze N., Bán Zs., gólszerzők Egyed Levente (10., öngól), Fülöp Szabolcs (44.), Fülöp Ottó (67.), illetve Cseke Csongor (71.); Siménfalva–Szentpéter 4–0 (3–0), vezették Nagy A. – Szabó Sz., Kátay T., gólszerzők Tarcsafalvi Lóránt (18.), Keresztes Zsolt (24., 42.), Marosi Mihály (60.).

Erjesztőtartályok miatt maradt el a mérkőzés

Nem rendezték meg csütörtök délután a Székelyudvarhelyi Vasas Femina II.–Marosvásárhelyi ASA mérkőzést a női labdarúgó Román Kupa nyolcaddöntőjében.

Nehéz meccs vár a csíki futballistákra

Első tavaszi hazai mérkőzésén a Neamț megyei Románvásár csapatát fogadja az FK Csíkszereda a román labdarúgó 3. Ligában. Lengyel Roland vezetőedző szerint nehéz meccsre kell számítani szombaton.

2017. március 09., csütörtök

Megoldódni látszanak az SZFC kapusgondjai

Hazai pályán játszik a Székelyudvarhelyi FC a labdarúgó 3. Liga 17. fordulójában, szombaton 15 órakor a súlyos anyagi gondokkal küzdő Bákói SC csapatát fogadja a sétatéri stadionban.

2017. március 08., szerda

Nyert a Bernád a gyergyóremetei Falurészek Kupáján

Tizenegy csapat mérte össze a tudását Gyergyóremetén az immár komoly hagyománnyal rendelkező Falurészek Kupáján. Hatodik alkalommal rendezték meg a kispályás labdarúgótornát, péntektől vasárnapig zajlottak a mérkőzések .

Nem volt ellenfele a csíkszentkirályi lánycsapatnak

Megyei szakaszához érkezett a Tymbark-kupával díjazott gyermeklabdarúgó-torna. A legkisebbek, az U8-as korosztály legjobbjai Csíkszentkirályon találkoztak.

2017. március 07., kedd

Kápolnásfalu és Csíkszentkirály lánycsapatai jutottak a döntőbe

Gyergyóholló volt a házigazdája az 5–8. osztályos falusi iskolák női csapatai számára kiírt bajnokság megyei szakaszának.

2017. március 06., hétfő

Élre állt a Vasas Femina II.

Bravúros győzelmet aratott szombaton a Székelyudvarhelyi Vasas Femina II. a Szatmárnémeti Junior otthonában. A női labdarúgó 1. Liga 8. fordulójában rendezett mérkőzés szünetében még kétgólos hátrányban volt, de végül 4–2-re nyert.

2017. március 05., vasárnap

Sereghajtóként az ASA pontot rabolt a Steauától

Hatékony játékával a Marosvásárhelyi ASA pontot szerzett a Bukaresti Steaua otthonában a labdarúgó 1. Liga alapszakaszának 26., utolsó fordulójában.

2017. március 03., péntek

Pontszerzéssel kezdett az SZFC

Két ellentétes félidőt játszott a labdarúgó 3. Liga 16. fordulójában a Székelyudvarhelyi FC, pénteken délután a táblázaton ötödik Románvásári VSK otthonában 1–1-re végzett a házigazdával.

Nyert Vasluiban az FK Csíkszereda

Győzelemmel kezdte a tavaszi idényt a román labdarúgó 3. Ligában az FK Csíkszereda. A 1. csoport éllovasa a csoport harmadik helyén álló Atletico Vaslui otthonában győzött 1–0-ra.

Hirdessen a Székelyhonon!
Ma feladja, hamarosan megjelenik,
rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!
Ma feladja, hamarosan megjelenik, rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!