Négy góllal verték a csoportelsőt

Fotó: Veres Nándor

Ötödik felkészülési mérkőzésen 4–0-ás győzelmet aratott az FK Csíkszereda labdarúgócsapata.

Dobos László

2016. február 08., 14:252016. február 08., 14:25

A Lengyel Roland, Albu László és Ilyés Róbert edzők által felkészített csíki csapat négy gólt lőtt a Szászrégeni Lendület együttesének a Kós Károly utcai (Márton Áron és Segítő Mária gimnáziumok mögötti) műgyepes pályán, és egyet sem kapott. Az eredmény még nagyobb is lehetett volna, de Bajkó Barna kihagyott egy büntetőt.

Mindkét csapat a román labdarúgó 3. Liga tavaszi rajtjára készül, mindkét csapat az 5. csoportban szerepel, a bajnokság felénél a szászrégeniek az első, a csíkiak pedig a hatodik helyen állnak.

FK Csíkszereda– Szászrégeni Lendület 4–0 (2–0). Gólszerzők: Györgyi Artúr 2, Bajkó Barna és Csűrös Attila. Az FK kezdőcsapata: Dávid Norbert – Majzik Adrián, Székely Ervin, Claudiu Gâlia, Czimbalmos Zalán, Ilyés Róbert, Sárközi Norbert, Györgyi Artúr, Bajkó Barna, Alin Pădurariu, Teut Artúr. A második félidőben játszott még: Laurențiu Husar (kapus), Pataki Zalán, Csűrös Attila, Kovács Botond, Szöllősi Márton, Tankó Előd, Vízi Tamás, Pál Örs és Octavian Moldovan. Lőrincz József kisebb sérülés miatt nem lépett pályára.
Az FK Csíkszeredának ez volt az ötödik felkészülési mérkőzése, korábban a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSC és a Brassói FC csapatától 2–0-ás, a Tatrangi FC-től és az Arad megyei Borossebesi Național FC együttesétől pedig 2–1-es vereséget szenvedtek.

A csíki gárda hétfőtől három napig Székelyudvarhelyen edzőtáborozik, szerdán 18 órától az udvarhelyi 3. ligás csapattal játszik felkészítőt a Küküllő menti városban, majd a tervek szerint szombaton, február 13-án a Bákói Aerostar lesz az FK ellenfele.

A bajnokság március 4-én folytatódik, a csíkiak az első tavaszi fordulóban a Nagyváradi Luceafărul együttesét fogadják.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2017. március 10., péntek

Erjesztőtartályok miatt maradt el a mérkőzés

Nem rendezték meg csütörtök délután a Székelyudvarhelyi Vasas Femina II.–Marosvásárhelyi ASA mérkőzést a női labdarúgó Román Kupa nyolcaddöntőjében.

Nehéz meccs vár a csíki futballistákra

Első tavaszi hazai mérkőzésén a Neamț megyei Románvásár csapatát fogadja az FK Csíkszereda a román labdarúgó 3. Ligában. Lengyel Roland vezetőedző szerint nehéz meccsre kell számítani szombaton.

2017. március 09., csütörtök

Megoldódni látszanak az SZFC kapusgondjai

Hazai pályán játszik a Székelyudvarhelyi FC a labdarúgó 3. Liga 17. fordulójában, szombaton 15 órakor a súlyos anyagi gondokkal küzdő Bákói SC csapatát fogadja a sétatéri stadionban.

2017. március 08., szerda

Nyert a Bernád a gyergyóremetei Falurészek Kupáján

Tizenegy csapat mérte össze a tudását Gyergyóremetén az immár komoly hagyománnyal rendelkező Falurészek Kupáján. Hatodik alkalommal rendezték meg a kispályás labdarúgótornát, péntektől vasárnapig zajlottak a mérkőzések .

Nem volt ellenfele a csíkszentkirályi lánycsapatnak

Megyei szakaszához érkezett a Tymbark-kupával díjazott gyermeklabdarúgó-torna. A legkisebbek, az U8-as korosztály legjobbjai Csíkszentkirályon találkoztak.

2017. március 07., kedd

Kápolnásfalu és Csíkszentkirály lánycsapatai jutottak a döntőbe

Gyergyóholló volt a házigazdája az 5–8. osztályos falusi iskolák női csapatai számára kiírt bajnokság megyei szakaszának.

2017. március 06., hétfő

Élre állt a Vasas Femina II.

Bravúros győzelmet aratott szombaton a Székelyudvarhelyi Vasas Femina II. a Szatmárnémeti Junior otthonában. A női labdarúgó 1. Liga 8. fordulójában rendezett mérkőzés szünetében még kétgólos hátrányban volt, de végül 4–2-re nyert.

2017. március 05., vasárnap

Sereghajtóként az ASA pontot rabolt a Steauától

Hatékony játékával a Marosvásárhelyi ASA pontot szerzett a Bukaresti Steaua otthonában a labdarúgó 1. Liga alapszakaszának 26., utolsó fordulójában.

2017. március 03., péntek

Pontszerzéssel kezdett az SZFC

Két ellentétes félidőt játszott a labdarúgó 3. Liga 16. fordulójában a Székelyudvarhelyi FC, pénteken délután a táblázaton ötödik Románvásári VSK otthonában 1–1-re végzett a házigazdával.

Nyert Vasluiban az FK Csíkszereda

Győzelemmel kezdte a tavaszi idényt a román labdarúgó 3. Ligában az FK Csíkszereda. A 1. csoport éllovasa a csoport harmadik helyén álló Atletico Vaslui otthonában győzött 1–0-ra.

Hirdessen a Székelyhonon!
Ma feladja, hamarosan megjelenik,
rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!
Ma feladja, hamarosan megjelenik, rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!