Őszi bajnok Bogárfalva a C2-ben

A nyolcadik játéknapot rendezték meg múlt hét végén az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokságban. Az A csoportban Nagygalambfalva hengerelt a második játékrészben, a B-ben a listavezető Agyagfalva pontokat vesztett Kápolnáson. A C1-ben az éllovas Kobátfalva otthon botlott, míg a C2-ben Bogárfalva izgalmas meccsen nyert Oklánd ellen.

Zátyi Tibor

2014. október 21., 16:592014. október 21., 16:59

Az A csoportban megrendezett Betfalva–Nagygalambfalva találkozót a csapatok táblázaton elfoglalt helyétől függetlenül idén is nagy érdeklődés övezte, ám többségben a vendégszurkolók voltak. A címvédő kezdett jobban, de gólt kis szerencsével a hazaiak szerezhettek volna. Gyorsan jött a válasz, Nagygalambfalva betalált. A mérkőzés fordulópontja az 55. percben történt, a hazaiak védője hátulról próbált menteni, ez nem sikerült, így a kiállítás következett számára. Ez óriási törést jelentett a hazaiak játékában, sorra kapták a gólokat, kapusuk így is csapata legjobbja volt. Dicséretes a homoródszentmártoniak igyekezete, hogy nehézségeik ellenére is az A csoportban folytatják. Korond ellen is létszámgondokkal küzdöttek, a mérkőzést kilenc emberrel kezdték, ám így is gólt szereztek. Tizedik emberük a 25. percben, míg a tizenegyedik a második félidő kezdetére érkezett meg.

A B csoportban jól kezdett Agyagfalva, meg is szerezte a vezetést Kápolnás vendégeként, ám játéka ezután visszaesett, házigazdája egyenlített, akinek térfélcsere után is több helyzete volt, végül döntetlennel ért véget a találkozó. Csekefalva nagyon jól kezdett Etéd ellen, a szünetben három gól volt az előnye, ám a második félidő közepén rövidzárlat történt játékában, a vendégek 13 perc alatt egyenlítettek, harmadik góljukat kapusuk lőtte büntetőből.

A C1 csoportban lassan felzárkóznak Kobátfalva mellé a sóvidékiek, hiszen vendégként a Parajdi SK pontot szerzett, a rutinosabb Parajdi SE simán legyőzte Zeteváralját, míg Alsósófalva idegenben nyerte meg az Ócfalva elleni találkozót.

Bogárfalvára látogatott Oklánd, a listavezetőt pedig meg is lepte a vendégcsapat játéka. Ezen a mérkőzésen is egy kiállítás döntött: a 65. percben, a harmadik egyenlítő gólnál az oklándi kapus ellene elkövetett szabálytalanság megítélését kérte, a játékvezető ezt alaptalannak találta, a sípmester állítása szerint a hálóőr ezután trágár szavakkal illette őt, amiért felmutatta neki a piros lapot. A vendégek a kiállítás elleni tiltakozásképpen nem írták alá a játékvezetői lapot – ez pénzbüntetést von maga után, hiszen a játékvezető fegyelmi döntései a pályán véglegesek. Bogárfalva az utolsó fordulóban szabadnapos, ám már az előző fordulóban bebiztosította őszi bajnoki címét a csoportban. A Siménfalva–Kányád mérkőzésen a vendégek tizenegy játékost írtak fel a játékvezetői lapra, mivel a többiek késtek a mérkőzésről. A 23. percben egy kányádi játékos lesérült, helyette pedig nem tudott beállni csere, mivel nem szerepelt a játékvezetői lapon.

A vasárnapi mérkőzések kezdési időpontjai 9, 12 és 15 óra, mivel szombatról vasárnapra visszaállítják az órát.

A csoport, 8. forduló: Homoródszentmárton–Korond SE 1–3 (1–1); vezették: Tifán A. – Csiszár F., Péter T.; gólszerzők: Kerekes Attila (14.), illetve Birtalan Róbert (36.), Ambrus Zoltán (63.), Fábián Árpád (80.). Szentegyháza–Farkaslaka 0–2 (0–0); vezették: Abrán H. – Incze D., Péter Sz.; gólszerző: Sipos Árpád (57., 71.); kiállítva: Molnár Ernő (57., Szentegyháza). Bögöz–Szentábrahám 2–2 (2–0); vezették: Jenei Cs. – Szécsi Cs., Feleki B.; gólszerzők: Banka Levente (22., 27.), illetve Gindella Viktor (51.), Gáll Attila (66.). Lövéte–Sporting 2–1 (1–1); vezették: Kovács B. – Tamási Z., Barta Sz.; gólszerzők: Fórika Zsolt (11.), György L. Zsolt (90.), illetve Kiss Aladár (6.); kiállítva: Nagy Antal (88., Sporting). Betfalva–Nagygalambfalva 0–9 (0–1); vezették: Barabás Z. – Kiss I., Fazakas L.; gólszerzők: Kecseti László (19.), Csíki Dénes (55.), Péter Imre (57., 66.), Képíró Róbert (60.), Kovács Sándor (65., 75.) Csíki Szabolcs (72.), Lőrinczi Csaba (78.); kiállítva: Tóth Leonárd (55., Betfalva). Fiatfalva–Malomfalva 3–1 (2–1); vezették: Kecseti L. – Páll M., Ráduly I.; gólszerzők: Mátéfi Zsolt (13.), Varró Lajos (25., 71.), illetve Szász Dénes (18.). Szentlélek–Zetelaka 1–3 (0–0); vezették: Sárkány J. – Karsai A., Balázs L.; gólszerzők: Hajdó László (47.), illetve Páll Attila (59.), András Zsolt (64.), Bíró Csaba (89.).

B csoport, 8. forduló: Malomfalva II.–Korondi Ifjúság 2–1 (2–0); vezették: Hegyi H. – Balázs L., Bálint A.; gólszerzők: Magyari Levente (33.), Birtalan Barna (40.), illetve Kiss Gyula (82.). Nagygalambfalva II.–Zetelaka II. 1–3 (0–3); vezették: Benedek A. – Bíró B., Kátay T.; gólszerzők: Feleki Ernő (85.), illetve Bíró Béla (18.), Boros Róbert (22.), Miklós Zoltán (37.). Felsőboldogfalva–Hodgya 2–1 (1–1); vezették: Kovács B. – Balázs L., Bálint A.; gólszerzők: Zoltáni Attila (41., 71), illetve Molnár Károly (24.). Csekefalva–Etéd 3–3 (3–0); vezették: Kiss I. – Barabás Z., Fazakas L.; gólszerzők: Kedei Barna (20.,), Szőcs Attila (33.), Fenyédi Barna (37.), illetve Mére Levente (65., 75.), Hiju László (78.); kiállítva: Takács Zoltán (90+2., Csekefalva). Kápolnás–Agyagfalva 1–1 (1–1); vezették: Hegyi H. – Péter Sz., Nagy A.; gólszerzők: Elekes Barna (40.), illetve Sorbán István (18.). Székelyderzs–Farcád 3–1 (2–1); vezették: Balog A. – László E., Bán Zs.; gólszerzők: Kerestély Attila (3.), Dénes Ákos (7., 63.), illetve Mihály Gergő (31.). Alsóboldogfalva–Gagy 3–2 (2–0); vezették: ifj. Kecseti L. – Kecseti L., Ráduly I.; gólszerzők: Simó László (22., öngól), Gábor István (39.), Fodor János (83.), illetve Fodor Levente (54., 85.).

C1 csoport, 8. forduló: Kobátfalva–Parajdi SK 1–1 (0–0); vezették: Kiss I. – ifj. Kecseti L., Dáné T.; gólszerzők: Lackó Dávid (66.), illetve Sófalvi Szilárd (73.). Ócfalva–Alsósófalva 0–2 (0–0); vezették: Csiszár F. – Tifán A., Péter T.; gólszerzők: Fülöp Csaba (75.), Fülöp Mihály (87.). Homoródszentmárton II.–Szentmihály 2–5 (0–2); vezették: Jenei Cs. – Szécsi Cs., Feleki B.; gólszerzők: Bencze Rajmund (70.), Magyari Attila (77.), illetve Tarcsafalvi Szilárd (6.), Albert Csaba (37.), Tarcsafalvi Loránd (56., 71., 75.) Máréfalva–Betfalvi Ifjúság 2–1 (1–0); vezették: Abrán H. – Incze D., Nagy A.; gólszerzők: Tófalvi Tihamér (21.), Kovács László (52.), illetve Váradi Károly (54.). Parajdi SE–Zeteváralja 4–0 (2–0); vezették: Bíró B., Benedek A., Kátay T.; gólszerzők: Takács Levente (2., 62.), Gagyi Zsolt (25.), Ozsváth Zsolt (90.).

C2 csoport, 8. forduló: Homoródszentpéter–Rugonfalva 1–1 (1–1); vezették: Balog A. – László E., Bán Zs.; gólszerzők: Gergely Szilárd (40.), illetve Demeter Zoltán (20.). Székelyvarság–Szentpál 3–0 (2–0); vezették: Tamási Z. – Kiss Cs., Kovács B.; gólszerzők: Tifán Botond (18.), Szász Zsolt (31., 74.). Siménfalva–Kányád 4–0 (1–0); vezették: Páll M. – László Cs., Barabás Z.; gólszerzők: Keresztes István (24., 70.), Pálfy Attila (67., 11-esből), Vári Szabolcs (76.). Bogárfalva–Oklánd 5–4 (1–2); vezették: Sárkány J. – Karsai A., Barta Sz.; gólszerzők: Geréb L. Imre (14., 53.), Magyari András (65., 70., 83), illetve Miklós Adolf (24., 37., 89.), Máté Mihály (54.); kiállítva: Csíki Miklós (66., Oklánd).

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2017. március 10., péntek

Erjesztőtartályok miatt maradt el a mérkőzés

Nem rendezték meg csütörtök délután a Székelyudvarhelyi Vasas Femina II.–Marosvásárhelyi ASA mérkőzést a női labdarúgó Román Kupa nyolcaddöntőjében.

Nehéz meccs vár a csíki futballistákra

Első tavaszi hazai mérkőzésén a Neamț megyei Románvásár csapatát fogadja az FK Csíkszereda a román labdarúgó 3. Ligában. Lengyel Roland vezetőedző szerint nehéz meccsre kell számítani szombaton.

2017. március 09., csütörtök

Megoldódni látszanak az SZFC kapusgondjai

Hazai pályán játszik a Székelyudvarhelyi FC a labdarúgó 3. Liga 17. fordulójában, szombaton 15 órakor a súlyos anyagi gondokkal küzdő Bákói SC csapatát fogadja a sétatéri stadionban.

2017. március 08., szerda

Nyert a Bernád a gyergyóremetei Falurészek Kupáján

Tizenegy csapat mérte össze a tudását Gyergyóremetén az immár komoly hagyománnyal rendelkező Falurészek Kupáján. Hatodik alkalommal rendezték meg a kispályás labdarúgótornát, péntektől vasárnapig zajlottak a mérkőzések .

Nem volt ellenfele a csíkszentkirályi lánycsapatnak

Megyei szakaszához érkezett a Tymbark-kupával díjazott gyermeklabdarúgó-torna. A legkisebbek, az U8-as korosztály legjobbjai Csíkszentkirályon találkoztak.

2017. március 07., kedd

Kápolnásfalu és Csíkszentkirály lánycsapatai jutottak a döntőbe

Gyergyóholló volt a házigazdája az 5–8. osztályos falusi iskolák női csapatai számára kiírt bajnokság megyei szakaszának.

2017. március 06., hétfő

Élre állt a Vasas Femina II.

Bravúros győzelmet aratott szombaton a Székelyudvarhelyi Vasas Femina II. a Szatmárnémeti Junior otthonában. A női labdarúgó 1. Liga 8. fordulójában rendezett mérkőzés szünetében még kétgólos hátrányban volt, de végül 4–2-re nyert.

2017. március 05., vasárnap

Sereghajtóként az ASA pontot rabolt a Steauától

Hatékony játékával a Marosvásárhelyi ASA pontot szerzett a Bukaresti Steaua otthonában a labdarúgó 1. Liga alapszakaszának 26., utolsó fordulójában.

2017. március 03., péntek

Pontszerzéssel kezdett az SZFC

Két ellentétes félidőt játszott a labdarúgó 3. Liga 16. fordulójában a Székelyudvarhelyi FC, pénteken délután a táblázaton ötödik Románvásári VSK otthonában 1–1-re végzett a házigazdával.

Nyert Vasluiban az FK Csíkszereda

Győzelemmel kezdte a tavaszi idényt a román labdarúgó 3. Ligában az FK Csíkszereda. A 1. csoport éllovasa a csoport harmadik helyén álló Atletico Vaslui otthonában győzött 1–0-ra.

Hirdessen a Székelyhonon!
Ma feladja, hamarosan megjelenik,
rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!
Ma feladja, hamarosan megjelenik, rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!