Terembe vonulnak az Udvarhely körzeti csapatok

Fotó: Barabás Ákos

Huszadik alkalommal rendezik meg január 20–22. között az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokságban szereplő csapatok hagyományos teremtornáját. A székelyudvarhelyi városi sportcsarnokban ezúttal huszonnyolc csapat száll harcba a végső győzelemért.

Zátyi Tibor

2017. január 17., 15:572017. január 17., 15:57

2017. január 17., 17:072017. január 17., 17:07

A huszadik körzetis teremtorna csoportbeosztását múlt csütörtökön sorsolták ki a sportcsarnok előterében. A szervezők a benevezett csapatok között négy labdát is kisorsoltak, a szerencsések: Zetelaka, Zetelaka II., Farkaslaka és Kápolnásfalu.

Az őszi bajnokság állása szerint az A csoport első hét helyezettje volt kiemelve, a többi együttest pedig melléjük sorsolták. A tornára meghívott játékvezetők Fodor József, Jenei Csaba, Bálint Attila, Pál Adrian, Benedek András és Kovács Barna.

Lövéte, a tornaspecialista

Az előző két teremtorna döntőjében Nagygalambfalva és Lövéte találkozott. 2015-ben a körzeti jelenlegi bajnoka, Nagygalambfalva 2–1-re nyert, tavaly februárban azonban Lövéte visszavágott a vereségért. Végig szoros csatában 2–2-es döntetlent játszott egymással a két együttes, a büntetőlövéseknél viszont jobbak voltak a lövéteiek, és 4–1 arányban diadalmaskodtak. Ez volt Lövéte második terembajnoki címe, az elsőt 2014-ben szerezte.

Szabályok

A játékosoknak tilos pecsétgyűrűvel, nyaklánccal, fülbevalóval vagy karpereccel pályára lépniük. A sárga lapos figyelmeztetés kétperces emberhátrányt jelent, a becsúszó szerelés pedig tilos. A mérkőzésen 5+1-es felállásban játszanak a maximum húszfős csapatok, egy találkozó 2x15 percig tart. Az egyenes kiesési szakaszban döntetlen esetén 5–5 büntetőrúgás következik, a büntetőt 7 méterről kell elvégezni. A szögletet, oldalberúgást négy másodperc alatt kell elvégezni, míg a palánkot fogni és ebből előnyt szerezni nem szabad. A kapus kézzel nem dobhat gólt.

Korábban volt rá példa, és sok vitát szült a rossz csere esetén való eljárás: ilyenkor a sárga lapos figyelmeztetést a pályára lépő játékos kapja, aki ezután visszaül a kispadra és két percig nem játszhat, csapata összetétele pedig nem változik. A tornán érvényes, 2016-os évre szóló leigazolással rendelkező játékosok léphetnek pályára, a leigazolásokat pedig a helyszínen be kell mutatni. A csapatoknak két rend felszerelést kell hozniuk, egyforma színű mezek esetén a hazai együttesnek kell cserélnie (amely elöl van írva).

A csoportokból az első két helyezett és a két legjobb harmadik jut tovább a nyolcaddöntőbe. A csoporton belüli helyezések eldöntési módja: a. több pont (győzelem 3 pont, döntetlen 1 pont); b. egymás ellen elért eredmény; c. jobb gólkülönbség; d. rúgott gólok száma; e. sorshúzás. A kieséses szakaszt vasárnap rendezik, a döntőre a program szerint 16.45-től kerül sor.

A szervezők minden csapatnak sok sikert és kellemes időtöltést kívánnak, a szurkolóktól pedig sportszerű viselkedést várnak. A sportcsarnokba a belépés díjtalan.

Az eddigi győztesek:
Háromszor: Betfalva, Farcád.
Kétszer: Parajd, Farkaslaka, Lövéte, Székelyudvarhelyi Küküllő, Székelyudvarhelyi Sporting.
Egyszer: Almás, Szentábrahám, Nagygalambfalva.

Csoportbeosztás
A csoport: Nagygalambfalva, Szentlélek, Farcád, Szentpál.
B csoport: Malomfalva, Fiatfalva, Oklánd, Máréfalva.
C csoport: Sporting, Székelyderzs, Betfalva, Hodgya.
D csoport: Agyagfalva, Szentegyháza, Betfalvi Ifjúság, Kápolnás.
E csoport: Farkaslaka, Zetelelaka II., Csekefalva, Székelyvarság.
F csoport: Lövéte, Zeteváralja, Korondi Ifjúság, Bögöz.
G csoport: Zetelaka, Homoródszentmárton, Szentábrahám, Nagygalambfalva II..

10.20 E1–F2 (47., nyolcaddöntő)
10.55 G1–második legjobb 3. (48., nyolcaddöntő)
11.30 F1–E2 (49., nyolcaddöntő)
12.05 első legjobb 3.–G2 (50., nyolcaddöntő)
12.40 a 47.–48. mérkőzések győztesei (51., negyeddöntő)
13.15 a 43.–44. mérkőzések győztesei (52., negyeddöntő)
13.50 a 45.–46. mérkőzések győztesei (53., negyeddöntő)
14.25 a 49.–50. mérkőzések győztesei (54., negyeddöntő)
15.00 az 51.–52. mérkőzések győztesei (55., elődöntő)
15.35 az 53.–54. mérkőzések győztesei (56., elődöntő)
16.10 az 55.–56. mérkőzések vesztesei (kisdöntő)
16.45 az 55.–56. mérkőzések győztesei (döntő).

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2017. március 10., péntek

Erjesztőtartályok miatt maradt el a mérkőzés

Nem rendezték meg csütörtök délután a Székelyudvarhelyi Vasas Femina II.–Marosvásárhelyi ASA mérkőzést a női labdarúgó Román Kupa nyolcaddöntőjében.

Nehéz meccs vár a csíki futballistákra

Első tavaszi hazai mérkőzésén a Neamț megyei Románvásár csapatát fogadja az FK Csíkszereda a román labdarúgó 3. Ligában. Lengyel Roland vezetőedző szerint nehéz meccsre kell számítani szombaton.

2017. március 09., csütörtök

Megoldódni látszanak az SZFC kapusgondjai

Hazai pályán játszik a Székelyudvarhelyi FC a labdarúgó 3. Liga 17. fordulójában, szombaton 15 órakor a súlyos anyagi gondokkal küzdő Bákói SC csapatát fogadja a sétatéri stadionban.

2017. március 08., szerda

Nyert a Bernád a gyergyóremetei Falurészek Kupáján

Tizenegy csapat mérte össze a tudását Gyergyóremetén az immár komoly hagyománnyal rendelkező Falurészek Kupáján. Hatodik alkalommal rendezték meg a kispályás labdarúgótornát, péntektől vasárnapig zajlottak a mérkőzések .

Nem volt ellenfele a csíkszentkirályi lánycsapatnak

Megyei szakaszához érkezett a Tymbark-kupával díjazott gyermeklabdarúgó-torna. A legkisebbek, az U8-as korosztály legjobbjai Csíkszentkirályon találkoztak.

2017. március 07., kedd

Kápolnásfalu és Csíkszentkirály lánycsapatai jutottak a döntőbe

Gyergyóholló volt a házigazdája az 5–8. osztályos falusi iskolák női csapatai számára kiírt bajnokság megyei szakaszának.

2017. március 06., hétfő

Élre állt a Vasas Femina II.

Bravúros győzelmet aratott szombaton a Székelyudvarhelyi Vasas Femina II. a Szatmárnémeti Junior otthonában. A női labdarúgó 1. Liga 8. fordulójában rendezett mérkőzés szünetében még kétgólos hátrányban volt, de végül 4–2-re nyert.

2017. március 05., vasárnap

Sereghajtóként az ASA pontot rabolt a Steauától

Hatékony játékával a Marosvásárhelyi ASA pontot szerzett a Bukaresti Steaua otthonában a labdarúgó 1. Liga alapszakaszának 26., utolsó fordulójában.

2017. március 03., péntek

Pontszerzéssel kezdett az SZFC

Két ellentétes félidőt játszott a labdarúgó 3. Liga 16. fordulójában a Székelyudvarhelyi FC, pénteken délután a táblázaton ötödik Románvásári VSK otthonában 1–1-re végzett a házigazdával.

Nyert Vasluiban az FK Csíkszereda

Győzelemmel kezdte a tavaszi idényt a román labdarúgó 3. Ligában az FK Csíkszereda. A 1. csoport éllovasa a csoport harmadik helyén álló Atletico Vaslui otthonában győzött 1–0-ra.

Hirdessen a Székelyhonon!
Ma feladja, hamarosan megjelenik,
rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!
Ma feladja, hamarosan megjelenik, rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!